Pyramidy v Gíze
Gíza se nachází poblíž hlavního města Egypta - Káhiry. Je zde soustředěna řada památek na jednu z nejstarších civilizací. Prvním faraónem, který si vybral místo na královském pohřebišti v Gíze ke svému poslednímu odpočinku, byl slavný Cheops, který tím stvořil největší stavbu všech dob - Cheopsovu pyramidu. Na pyramidovém poli v Gíze se nachází tři velké pyramidy, které postavili tři faraóni ze 4. dynastie.
Údolí králů - Wádí Al-Mulúk
Údolí králů sloužilo jako pohřebiště faraónů a významných hodnostářů Nové říše od osmnácté do dvacáté dynastie starověkého Egypta. Nachází se na západním břehu řeky Nil naproti Luxoru pod vrcholkem hory El-Quorn a je rozděleno na Východní údolí a Západní údolí.
Chrámový komplex v Luxoru
Luxor je jedno z nejstarších a nejvýznamnějších míst starověkého Egypta. V polovině 16. stol. př.n.l. bylo významnou základnou pro boj Egypťanů proti Hyksósům. Po válce se stalo důležitým náboženským a správním střediskem a hlavním městem nové sjednocené říše.
Alexandrie - perla Středozemního moře
Alexandr Veliký založil Alexandrii v roce 332 př. n. l. Po jeho smrti se stala hlavním městem Egypta. V současnosti je jedním z hlavních egyptských přístavů a druhým největším městem. Za návštěvu určitě stojí pevnost Qait Bay. Do ničivého zemětřesení v roce 1326 zde stál 110 m vysoký legendární maják, který byl jedním ze sedmi divů světa.
Abú Simbel - srdce Núbie
Abu Simbel byl srdcem posvátné Núbie. Faraón Ramesse II. zde dal vytesat do dvou skalních masivů dva chrámy. Severní chrám je zasvěcen bohyni Hathor a královně Nefertari. O jižní se dělí Amon, Re-Harachtej, Ptah a faraón samotný. Kvůli vybudování přehrady v Asuánu bylo nutné oba chrámy přemístit. Práce trvaly od roku 1963 do roku 1972.