Letovisko Dahab

Dahab je letovisko na severovýchodním pobřeží Sinajského poloostrova v Akabském zálivu. Slovo Dahab znamená v arabštině "zlato". Označení dostalo patrně pro sytě zlaté pláže a barvu oblohy těsně po západu slunce.

Cílová stanice potápěčů z celého světa

Dahab je cílovou stanicí potápěčů z celého světa. Oblíbeným místem pro potápění je Blue Hole, skalnatá kotlina s přímo klesajícími stěnami. Na potápěčských mapách je jenom pár míst, která se svým zvukem vyrovnají pověsti lokality zvané Blue Hole.

Historie a současnost letoviska Dahab

Jedná se o dřívější beduínskou vesnici. Skládá se ze dvou částí. První z nich "Assalah", je i dnes původní beduínskou komunitou spolu s trempy a dobrodruhy. Jižní část města "Mashraba", je plná moderních hotelových komplexů. Ubytování zde najdete ve všech cenových kategorií, od luxusních hotelů až po turistické ubytovny.

Letovisko Taba

Taba je vyhledávané letovisko umožňující díky své poloze nezapomenutelný výhled na tři sousední země - Izrael, Jordánsko a Saúdskou Arábii. Letovisko leží v Akkabském zálivu poblíž Izraele. Je to pás hotelů ležících mezi nádhernými plážemi z jedné strany a horskými hřbety ze strany druhé. Taba si svou popularitu získává především díky překrásným plážím, fascinujícímu podmořskému světu a možnosti výletů do okolních zemí.

Historie a současnost letoviska Taba

Původně bývala beduínským sídlem a ve starověkém Egyptě sloužila také jako důležité přístavní město. I přes tuto historii není Taba posetá množstvím památek jako jiná egyptská místa. V roce 1967 ji Izraelci zabrali a roku 1989 navrátili zpět Egyptu.

Vzhledem k menší velikosti letoviska zde není prozatím mnoho ubytovacích kapacit. I přesto si zde můžete vybrat z několika hotelů. Proslulý je hotel Taba Hilton s krásným výhledem. Skvělé ubytování také nabízí areál Taba Heights s několika pětihvězdičkovými hotely. Pro mladé lidi je zde připraven Basata-Camp - snad nejlepší ekologický kemp v Egyptě.