Letovisko Marsa Alam

Marsa Alam - původně zapomenutá rybářská vesnice vzdálená 280 km jižně od Hurghady, se rozvinula doslova v kvetoucí oázu. Několik samostatných hotelových komplexů bylo vystavěno přímo u pláží. Moře je zde průzračné a podmořský život s nádhernými barevnými korály doslova na dosah. Moderní letovisko je vhodné jak pro vyznavače potápění a vodních sportů, tak pro rodiny s dětmi.

Moderní letovisko

V roce 2001 zde byla dokončena výstavba mezinárodního letiště. Od té doby již není problém s dopravou do Marsa Alam. V poslední době se toto letovisko velmi rychle rozrůstá. Budují se nové hotely a spolu s nimi i různé kulturná a sportovní střediska.

Port Ghalib

Port Ghalib - uměle vybudované městečko s přístavem pro výletní lodě a lodě potápěčů, promenádou s několika kavárnami a restauracemi. V současné době zde vzniká plně vybavené konferenční centrum, sportovní zázemí a také nákupní zóna. V oblasti Marsa Alam jsou pláže písčité se vstupem do moře přes korálové podloží nebo přes kamenitý pás.

Nejkrásnější pláže Egypta

Břehy u Marsa Alam lemují ty nejkrásnější pláže v celém Egyptě. Jsou olemovány palmami a omývány křišťálově čistou vodou Rudého moře.

Potápění v Marsa Alam

Marsa Alam je vyhlášenou potápěčskou lokalitou. Mořské dno zde ukrývá množství fauny a flory, za kterou přijíždějí potápěči z celého světa. Zda jste profesionály nebo začátečníky, nebudete jistě litovat výprav do místních hlubin. Mezi známé lokality pro potápění patří Elphinstonea Reef Brothers Island, Abu Dabbab a SatayaH - Dolphin reef.