Sharm el Sheikh - turistické centrum

Sharm el Sheikh je turistické centrum nacházející se na jižním cípu Sinajského poloostrova. Toto moderní turistické centrum patří k nejoblíbenějším destinacím Egypta. Pro svou jedinečnost, příjemné klima a výskyt korálových útesů se stal Sharm el Sheikh doslova turistickým rájem.

Moderní letovisko

Mnoho hotelů je zde situováno hned vedle korálových útesů Rudého moře. Stačí tak šnorchlovat okolo hotelové pláže a naskytne se vám ohromující podívaná podmořského světa. Krásné letovisko nejen pro milovníky korálových útesů Rudého moře.

Proč právě Sharm el Sheikh?

Letovisko obklopují dvě zátoky Maama Bay a Sharm al-Maja, které jsou mezi sebou propojeny zástavbou hotelů. V prvně jmenované Maama Bay je vybudováno moderní turistické centrum s promenádou. Zvláště navečer zde můžete navštívit jednu z mnoha kaváren či okusit smlouvání v některých z místních obchůdků.

Historie Sharm el Sheikh

Sharm el Sheikh byla původně rybářskou vesnicí obydlenou beduíny. V padesátých letech minulého století se jí zmocnil Izrael. Do roku 1982 zde sídlily mírové sbory OSN, poté byl celý Sinajský poloostrov včetně této lokality navrácen zpět Egyptu. V průběhu posledních desetiletí se tvář Sharm el Sheikhu podstatně změnila. Toto nádherné místo dnes patří mezi nejrychleji rostoucí turistická letoviska v Egyptě.

Potápění

Pokud se věnujete potápění nebo s tímto moderním sportem chcete začít, tak právě Sharm el Sheikh je na to to správné místo. Jeho podvodní scenérie patří k těm nejkrásnějším na světě a právě proto je vyhledáváno potápěči celého světa.