Největší egyptské letovisko

Hurghada je jedno z největších egyptských turistických center v oblasti Rudého moře. Nabízí ideální kombinaci kvalitních turistických služeb a přírodních krás. Čekají zde na vás dlouhé písčité pláže, korálové útesy, teplé podnebí a mnoho nabídek výletů ke staroegyptským památkám.

Proč právě Hurghada?

Písčité pláže, krásné moře, korály, ale i dobrá poloha v rozumné vzdálenosti od staroegyptských památek. Ideální poloha pro výlety k chrámům v Karnaku a Luxoru, k chrámu královny Hatšepsut nebo k pohřebištím do Údolí králů a královen.

El Dahar - Stará Hurghada

Severní část města, kde se nachází pošta, autobusové nádraží a levná ubytovací zařízení. Naleznete zde také mnoho obchodů, restaurací a bazarů s širokou nabídkou lidového umění a arabské tržiště. Máte možnost se zde seznámit s typickým způsobem života místních obyvatel.

Sakkala - Nová Hurghada

Jižní, modernější část Hurghady leží v samotném středu města. Nechybí zde supermarkety, internetové kavárny, restaurace arabského a evropského stylu, obchody s nejrůznějšími suvenýry, rybářský a sportovní přístav. Život zde neutichá ani v pozdních nočních hodinách.

Potápění

V okolí Hurghady naleznete několik potápěčských lokalit. Mezi nejznámější patří Shedwan Island - 25 km dlouhý ostrov, kde jeho příkré stěny přitahují žraloky a další hlubokomořské ryby. Fanús - korálové zahrady s množstvím pestrobarevných ryb. Tobia Arbaa - několikametrové sloupy s bohatým korálovým životem. Giftun - ostrovy s korálovými útesy.