Ubytování

Egypt nabízí různé druhy ubytování - od stanování přes hostely až po luxusní hotely. Nejčastěji je však ubytování hotelové. Pokud si dovolenou chcete opravdu užít poklidně a nejste náruživý cestovatel, využijte hotel s více hvězdičkami - 3+ a výše, kde se běžně přijímají dolary, eura i platební karty.

Hotelové stravování

V rámci hotelového stravování můžete očekávat evropská jídla servírovaná formou švédských stolů. Kvalita jídel odpovídá počtu hvězdiček - v luxusnějších hotelech si můžete vybírat hned z několika variant, od jihoamerické až po východoasijskou kuchyni. Stejné je to i s nápoji. Také záleží na tom, zda dáváte přednost pohodlí spojenému s all inclusive, nebo jen s polopenzí.

Místní restaurace a jídelny

Restaurace ve městech nabízejí nejen arabskou kuchyni, ale především mezinárodní menu sestavovaná s ohledem na zahraniční turisty. Jídelní lístky jsou vždy dvojjazyčně - arabské a anglické. Pozor na konzumaci pokrmů od pouličních kuchařů.

Egyptská jídla

Budete-li chtít ochutnat některou z místních specialit, nabízí se vám třeba foul (národní jídlo – hnědé boby pokapané citronem), musakka (lilkový nákyp se sekaným masem v rajské omáčce) či šíš kabáb (kousky skopového, jater a cibule pečené na rožni). Jako zákusek vám možná zachutná baklawa (závin s ořechy a medem) nebo kunáfa (koláč s dokřupava upečených nudlí s medem a s ořechy). K pití si můžete objednat třeba karkadeh (čaj z květů ibišku) nebo tureckou kávu kahwa.

Nealkoholické nápoje, alkohol a cigarety

Kupujte si výhradně balenou vodu, kterou dostanete v každém stánku. Dbejte na to, aby bylo víčko dobře utažené. Z nápojů zkuste ochutnat výborné ovocné džusy zvané assir nebo džus z cukrové třtiny kabas. Čaj se pije černý nebo mátový a servíruje se horký v malých skleničkách. Čaj ze sušených květů ibišku je rubínově červený a velmi osvěžující.

Islámské náboženství konzumaci alkoholu výslovně zakazuje. I přesto je ale alkohol k dostání v turistických kavárnách a restauracích. Ohledně cigaret si starosti také dělat nemusíte. Koupit je můžete na každém rohu a oproti našim končinám jsou nesrovnatelně levnější.