Safaga

Safaga je poklidné letovisko vzdálené asi 60 km jižně od Hurghady. Zde si přijdou na své zejména ti, kdo upřednostňují pohodovou a nerušenou dovolenou, nebo rodiny s menšími dětmi. Letovisko si získalo velkou oblibu také díky skvělým podmínkám pro vodní sporty.

Makadi

Atraktivní oblast Makadi leží ve stejnojmenném zálivu asi 35 km jižně od Hurghady. Nachází se zde několik samostatně stojících luxusních hotelových komplexů. Tuto oblast doporučujeme pro vyznavače potápění a šnorchlování.

El Gouna

Letovisko El Gouna leží asi 25 km severně od letoviska Hurghada. Toto luxusní letovisko bylo vytvořeno kolem uměle vytvořených lagun mezi majestátnými horami východní pouště a křišťálovým mořem. Město ve stylu arabské architektury působí jako orientální vesnička. Je vhodné pro klienty hledající služby v rámci luxusní dovolené.

Nuweiba

Nuweiba leží uprostřed pobřeží Akabského zálivu. Po celém pobřeží v okolí Nuweiby vyrůstají nejrůznější zařízení a kempy nabízející širokou škálu ubytování od pětihvězdičkových hotelů až po levné noclehárny. V současné době egyptské Ministerstvo pro cestovní ruch plánuje přeměnu této oblasti v nový turistický region.

Sahl Hasheesh

Sahl Hasheesh v překladu znamená "zelené údolí" a je novým letoviskem v Egyptě. Leží zhruba 20 km od letoviska Hurghady, které poskytuje výborné podmínky pro potápění.